Práce v Knihovně Vojenského historického ústavu Praha

Knihovna Vojenského historického ústavu Praha hledá pracovníka na pozici správce starého/historického fondu. Vítáni jsou absolventi (alespoň Bc.) z oborů knihověda, knihovnictví, archivnictví nebo historie. Náplní práce je správa starého fondu (včetně map), zabezpečení jeho uložení, zpracování, zpřístupnění, restaurování, digitalizace atd., ale také příležitostné zpracovávání rešerší nebo publikování krátkých textů na webu www.vhu.cz.
Požadujeme znalost paleografie, spolehlivost, systematičnost, komunikativnost a schopnost týmové práce. Dále pak alespoň základní orientaci v platných knihovnických standardech. Výhodou je zkušenost se zpracováním speciálních dokumentů, hlavně map, a s administrativní činností. Znalost německého jazyka je nutností, francouzského jazyka výhodou. Zájem o vojenskou historii 16.-19. století (časové vymezení fondu) výhodou.

Zaškolení bude probíhat na pracovišti knihovny na adrese Rooseveltova 23, Praha 6 – Bubeneč (spojení metro A - Dejvická). Pracovní činnost pak na pracovištích v Bubenči a v konzervačním depozitáři v Lešanech (formou služební cesty). Práce v malém a mladém kolektivu.

Jedná se o práci na pevný poloviční úvazek (v rozsahu 20 hod. týdně), momentálně jako zástup za mateřskou dovolenou do dubna 2021 (možnost nástupu od 22. 3. 2019) s výhledem na pokračování práce dále. Platové ohodnocení dle platných mzdových předpisů Ministerstva obrany ČR (12. třída), možnost úpravy pracovní doby.

Vaše strukturované životopisy zasílejte na e-mail knihovna@vhu.cz, osobní pohovor si lze domluvit také na telefonu 973 215 938.

S pozdravem

Mgr. Zdeněk Munzar, BBus. (Hons.), DiS.

vedoucí Oddělení vojenských knihoven

VHÚ Praha