FilozofickáfFakulta

AKTUALIZACE-Vysokoškolákům knihy online

 

Vážení kolegové,
ode dneška funguje avizované zpřístupnění digitalizovaných děl v Krameriovi NK pro studenty a učitele VŠ (více viz https://www.nkp.cz/aktuality/novinky-titulni-strana/vysokoskolakum-knihy-online). Celkově je tak umožněno čtení více než 206 000 titulům periodik a monografií. K dílům přistupujte z adresy:
Díla vypadají zamčená, ale nejsou. Díla jsou zpřístupněna pro online čtení (nejdou stahovat).

Studenti a pedagogové veřejných vysokých škol mohou od zítřejšího dne využívat dočasný online přístup k fondům Národní knihovny a veřejných vysokých škol. Dnes v dopoledních hodinách se na tom dohodli generální ředitel Národní knihovny Martin Kocanda a Jiří Srstka, ředitel spolku DILIA, kolektivního správce autorských práv. Zpřístupněno tak bude více než 206.000 titulů monografií a periodik, což je přes 59 milionů stran.

 

Dohoda, která byla dnes podepsána, umožní studentům a pedagogům veřejných vysokých škol přístup k digitalizovaným fondům Národní knihovny a veřejných vysokých škol online formou aplikace Kramerius. „Týkat se to bude také těch děl, která jsou nyní chráněna autorským zákonem. Chtěl bych tímto velmi poděkovat Dilii, že vyšla vstříc stovkám studentů, kteří se na nás obraceli s žádostmi o zpřístupnění knih,“ říká Martin Kocanda. „Po dobu vyhlášení nouzového stavu si budou moci vysokoškoláci naše fondy otevřít, přečíst, ale z logiky věci nemůžeme povolit stahování a tisk těchto fondů,“ dodává Kocanda. Národní knihovna tak chce eliminovat nelegální šíření publikací.

Adresa aplikace Kramerius:

http://kramerius.nkp.cz/?fbclid=IwAR37INiRqMg4-F1IpCentKGDzw2JOxdSiINIbvxlQI9_3rNWVha4gyfrVEI 


Aktuality

Dobrý den,

Děkuji za zaslání témat Vašich proseminárních prací. Jak...

17. Březen 2020

Milí kolegové,

protože není zřejmé, kdy se uvidíme, posílám Vám alespoň odkazy na...

17. Březen 2020