[10.4.04]

[v Praze]


Vítejte na stránkách "Archivářské exkurze 2003". Exkurze je akcí Katedry PVH a archivnictví Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, která proběhla ve dnech 19.5. - 24.5. 2003. Tyto stránky přinášejí fotografický materiál a nabízejí ke stažení i k přečtení referáty, které byly během exkurze předneseny. Také poskytují interaktivní mapy, které snad dopomůžou k lepší prostorové orientaci uživatele.

Nyní se nacházíte na vstupní stránce. Materiál je rozdělen na tři základní oddíly/mapy - 1. Severní Moravu a Slezsko, 2. Krakov a 3. Nízké Beskydy, Polská Spiš a Podhalí. Na hlavní stránce se kliknutím na hlavní mapu nebo na oddíly vypsané pod ní, dostanete na příslušný oddíl. V každé ze tří podrobnějších map jsou vyznačena navštívená místa. Po kliknutí na tyto modro-žluté body se dostanete na fotky a referáty k příslušné lokalitě. Lokality jsou za sebou řazeny po dnech a časově tak, jak jsme je navštěvovali. Za hlavičkou jednotlivých dnů se nachází krátké shrnutí cesty. Referáty je možno si rovnou přečíst [DOC - MS Word 2000 dokument] nebo si je stáhnout [ZIP - WinZip 8.1 archiv]. Náhledy fotek se zobrazí po kliknutí na nápis fotky nebo na ikonu fotoaparátu. Kliknutím na náhled se zobrazí fotka v originální velikosti. Navigaci mezi třemi oddíly poskytuje horní lišta, na které se nacházejí miniatury jednotlivých map. Zpět na vstupní stránku se dostanete kliknutím na logo exkurze, které je umístěno vlevo od miniatur v horní liště. Pod každou ze tří map se nacházejí lokality, které jsou na ní zobrazeny. Pouze Wieliczka, která je časově zařazena pod mapou Krakova, je zaznačena v mapě Nízkých Beskyd, Polské Spiše a Podhalí. Navíc na této mapě [č. 3] nejsou zachyceny lokality Kruzlowa Wyzna [nachází se přibližně mezi Nowym Sączem a Grybówem] a Kwiatoń [leží poblíž obce Smerekowiec, jižně od Gorlice]. Vojenské hřbitovy, které se nenacházejí u některé z na mapě zaznačených obcí [Jurkovičův hřbitov č. 70 a č. 60], nejsou na mapě zachyceny. Jejich poloha je však snadno určitelná podle jiných orientačních bodů [vrch Magura Małastowska].
Na této stránce se kromě hlavní mapy nachází také technické informace a kontakty.

Z této mezisíťové prezentace vychází CD, které je doplněno o nepublikované fotky. Je možno si jej objednat na kontaktním mailu "jenarpg@centrum.cz" za cenu média.

Omlouváme se všem účastníkům exkurze za velké prodlení, které vzniklo při shromažďování a popisu materiálu a tvorbě stránek. Děkujeme všem, kteří se na práci jakkoliv podíleli.


pokračujte v navigaci kliknutím na vybranou část mapy...

Slezsko Krakov a Wieliczka Nízké Beskydy, Polská Spiš a Podhalí

Severní Morava a Slezsko   -   Krakov a Wieliczka   -   Nízké Beskydy, Polská Spiš a Podhalí
>>autoři a další informace

ubik_2004