Milí přátelé,

tímto bychom chtěli srdečně pogratulovat naší absolventce Mgr. Lucii Vrlové, která získala Studentskou cenu České národopisné společnosti na téma „Tvorba katalogu fotografického fondu Antonína Václavíka“.

Cílem práce bylo vytvořit katalog negativů z fotoarchivu etnografa Antonína Václavíka (1891–1959), který se nachází v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Kromě vlastního katalogu práce seznamuje s životopisem a dílem Antonína Václavíka, osudy sbírky, její charakteristika, nechybí ani glosář odborných termínů.

Diplomovou práci spolu s přílohou, se zmíněným katalogem, se můžete seznámit u nás v knihovně nebo je práce samozřejmě dostupná v digitálním repozitáři Univerzity Karlovy.

Úvod > Nástěnka > Studentskou cenu České národopisné společnosti získala absolventka KPVHAS FF UK Mgr. Lucie Vrlová